Yolumuz Devrim Yolu
Forumumuzdan daha iyi faydalanmak için ve bizlere destek olmak için lütfen üye olunuz..
Yolumuz Devrim Yolu
Forumumuzdan daha iyi faydalanmak için ve bizlere destek olmak için lütfen üye olunuz..
Yolumuz Devrim Yolu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yapZiyaretçi Defteri
Similar topics

Alevi örgütleri:Zorunlu din dersi asimilasyondur!

2 posters
YazarMesaj
FiraT_58
Admin
Admin
FiraT_58

Erkek Mesaj Sayısı : 372

Başarı Puanı Başarı Puanı:
Alevi örgütleri:Zorunlu din dersi asimilasyondur! Imgleft100/47Alevi örgütleri:Zorunlu din dersi asimilasyondur! Emptybarbleue  (100/47)

Alevi örgütleri:Zorunlu din dersi asimilasyondur! Empty
MesajKonu: Alevi örgütleri:Zorunlu din dersi asimilasyondur!   Alevi örgütleri:Zorunlu din dersi asimilasyondur! EmptySalı Mart 03, 2009 8:24 pm

08 Eylül 2008 -

Hacı Bektaş Veli Kültür ve Tanıtma Derneği ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı zorunlu din derslerinin kaldırılması için bugün Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı önünde saat 12.15’de bir araya gelen alevi örgütleri “Asimilasyon İnsanlık suçudur” diyen Tayyip Erdoğan’ın sözünün yazılı olduğu pankartla Aleviliğin tanınmadığını ifade ettiklerini söylediler. “Zorunlu din derslerine hayır” sloganlıyla Milli Eğitim Bakanlığının eğitim politikasını ve AKP’nin Alevilere karşı tutumunu protesto ettiler.

Basın açıklamasını yapan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez;

“Geçen eğitim ve öğretim yılında AHİM’in ve Danıştay 8. Dairesi’nin aldığı kararlarla “Zorunlu din dersleri” nin din ve inanç özgürlüğünü engellediği ve eğitim hakkını engellediği ve eğitim hakkını ihlal ettiği hükmüne varmasına rağmen AKP hükümeti bu yılda mevcut uygulamayı devam ettireceklerini ve zorunlu din derslerini kaldırmayacaklarını söylediler.
AKP hükümeti yargı kararlarını uygulamayarak suç işlemektedir. AKP konuyla ilgili savunmasını sürekli Anyasanın24. Maddesine dayandırmakta, türban konusunda jet değişiklik yapan iktidar bu konuda iki yüzlü davranmaktadır.
Aleviler geçmişten bu güne yok sayılmakta, asimile edilmektedirler. Asimilasyon insanlık suçudur.
Ülkemizde zorunlu din dersleri ile Alevilik, sunilik içersinde eritilip yok edilmeye, yani asimile edilmeye “kültürel soykırıma” tabi tutulmaktadır. Bizler asla yolumuzdan dönmeyeceğiz, her zeminde mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
http://forumydy.yetkinforum.com
kaan55
Üye
Üye
kaan55

Erkek Mesaj Sayısı : 2

Alevi örgütleri:Zorunlu din dersi asimilasyondur! Empty
MesajKonu: Geri: Alevi örgütleri:Zorunlu din dersi asimilasyondur!   Alevi örgütleri:Zorunlu din dersi asimilasyondur! EmptyÇarş. Mayıs 12, 2010 9:42 pm

Haklısınız Bizleri Bitirmeye Çalışıyorlar

Alevi örgütleri:Zorunlu din dersi asimilasyondur!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Filistin direniş örgütleri.
» Alevİ Halkimiz Akp Nin Alevİlİgİ İstİsmar Etmesİne İzİn Vermeyecektİr