Yolumuz Devrim Yolu
Forumumuzdan daha iyi faydalanmak için ve bizlere destek olmak için lütfen üye olunuz.. 
AnasayfaPortalSSSKayıt OlGiriş yapZiyaretçi Defteri

Paylaş | 
 

 KAHRAMAN ALTUN

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
gmzgvn
Aktif Üye
Aktif Üye
avatar

Kadın Mesaj Sayısı : 34
Yaş : 29
Nerden : Samsun
Kayıt tarihi : 27/02/09


Başarı Puanı Başarı Puanı:
8/8  (8/8)

MesajKonu: KAHRAMAN ALTUN   C.tesi Şub. 28, 2009 10:18 am

KAHRAMAN ALTUN

Kahraman 1967 yılında Kayseri'de doğdu. Yoksuldular, bu yüzden İstanbul'a göç ettiler. Yoksulluk burada da peşlerini bırakmadı. Kahraman ailesine yardımcı olmak için küçük yaşlardan itibaren çalışmaya başladı. Simitçilik, boyacılık, biletçilik yaptı. Küçük yaşlarda yaşam kavgasıyla tanıştı. Bir yandan çalışırken bir yandan da okula gitti. Yoksulluklarla, haksızlıklarla, adaletsizliklerle o yaşlarda tanıştı. Oturdukları ev gecekondu direnişlerinin, anti-faşist mücadelenin, baskıların yoğun olduğu 1 Mayıs Mahallesi'ndeydi. 1 Mayıs kavgayı öğretiyordu ona. Yüreğindeki öfkeyi büyütüyordu. O, kavganın ustası olmaya hazırlanıyordu.


Kahraman, örgütlülükle Ümraniye Lisesi'nde tanışır. Ve hemen safını belirler. Çünkü bilir açlığın, yoksulluğun ne demek olduğunu, bilir baskıyı ve zulmü. Tek isteği bunların yok olmasıdır. Halkın çektiği sefaletin, zulmün ise sadece mücadeleyle yok edileceğini öğrenmiştir. Örgütlenmenin bilincine vardığında ise artık savaşın içerisindedir. Kısa sürede gelişir. Mücadele içerisinde en öndedir. Mücadele artık onun yaşam biçimi olmuştur. Her şeyini verir mücadelesine.

'80 sonrası LGD'nin kurucuları arasındadır Kahraman. Bu görev ona verildiğinde var gücüyle çalışır. O dönemler liselerde hiçbir insanımız yoktur. Ama Kahraman'ı yıldırmaz. Faruk ve Ali yoldaşlarıyla birlikte liselerin önündeki kafeteryalara giderler. Ve ilk liselileri buralardan çıkarırlar. Büyük bir özveriyle çalışır, küçük büyük iş ayrımı gözetmez Kahraman. Yeri geldiğinde dergi dağıtır , pankart asar , pikniğe götürülen bir çuvalı sırtlayıp taşır , yeri geldiğinde silahlı eylemlere katılır.

Coşkuludur. Gelişmeye açık, samimi, dürüst, saf ve temizdir Kahraman. Düzenin tüm pisliklerine karşı, bu özelliklerini korumuş ve bunları mücadele içerisinde daha da büyütmüştür. Çalıştığı insanların eksik ve zaaflarıyla çatışmış, onların bu zaaflarını aşması için yol göstermiş, uğraşmıştır. Hem öğrenmiş hem de öğretmiştir. Paylaşımcıdır. Bir kap yemekten bir kaşık alıp yoldaşları yiyebilsin diye doydum diyen, onlar için elbise diken, her türlü işte çalışarak para kazanan, olanaklar yaratandır. Fedakardır. Bu fedakarlıklar devrim içindir, halkın daha güzel yarınları içindir. Bilir bunları. Bilir ve en küçük bir anı dahi boş geçirmeyi, boş harcanan enerjiyi deevrimden çalınmış sayar. Ona tüm bunları yaptıran, onu bu kadar güzelleştiren, vatana ve halka duyduğu sevgisi ve bağlılığıydı. Vatana ve halka yönelik her saldırıda bu yüzden en önde yer aldı. Fedakarlığı, mütevaziliği, olgunluğuyla omuzladı kavganın zorluklarını.

Devrim için, halk için savaşmak gerektiği şiarıyla tereddütsüz yürüdü yolunda. SDB'ler içinde yer aldı. SDB'ler içinde de kararlılık ve coşkusuyla en öndeydi Kahraman. Hareket onu İzmir SDB'lerde görevlendirdi. Uzun bir aradan sonra Faruk yoldaşıyla tekrar bir araya gelmişti. İkisi için de bunun anlamı daha farklıydı.

Çünkü onlar Liseli Dev-Genç'li olma onurunu SDB'lere taşıyan ilk'lerdi. Şimdi görevleri LDG'nin coşkusunu, atılganlığını, kararlılığını İzmir'e taşımaktı. İzmir sokaklarını dar edeceklerdi düşmana. Yıllar sonra halk düşmanları halkın adaletiyle karşılaşacaklardı İzmir'de. Bu heyecanla, bu coşkuyla sarıldılar görevlerine. Adaydı onlar. Kısa sürede hızle öğrenmeli, komutan olmalı, hareketin yükünü daha fazla omuzlamalıydılar. Bu bilinçle kısa bir sürede birçok düşman istihbaratını çıkarıp eyleme geçtiler. Halka yönelik her saldırıda eylemleri ile cevap oldular.

Yine böyle bir eylem zamanıydı. Halklara yönelik katliamların mimarı olan ABD Dışişleri Bakanı James Baker Türkiye'yi ziyarete geliyordu. Devrimci Sol halklara yönelik hiçbir saldırıda sessiz kalmamış, yapılan eylemlerle emperyalizmin saldırısına uğrayan halkların sesine ses katmıştı. Halkların kanı üzerinde olan James Baker'in elini kolunu sallayarak ülke topraklarına girmesine izin verilemezdi. Bu katil rahatça dolaşmamalıydı. Soluğumuzu ensesinde hissetmeliydi. Dünya halklarının katiline gereken cevap verilmeliydi. İşte Kahraman bu cevabı vermek için öne atıldı. Emperyalist bir hedefin bombalanması eylemini gerçekleştirmek için hazırlandı yoldaşlarıyla...

Eylem yerine bombayı koyup geri çekilirken Kahraman'ın kafasını kurcalayan birşeyler vardı. Bombanın yeri içine sinmemişti. Düşmana daha çok zarar verilmeliydi. O an önemli olan tek şey oydu onun için. Bombanın yerini beğenmeyip geri döndü. Yerini değiştirirken Kahraman'ın ellerinde patladı bomba. Emperyalizme verilen cevap kahramancaydı. 16 Mart 1991'de İzmir'de ölümsüzleştiğinde bir DEV-GENÇ'li olmanın, bir SDB savaşçısı olmanın onurunu, huzurunu duyuyordu.

Kavganın ustası oldu Kahraman. Şehit düşene kadar her anı eylem, her anı dolu doluydu. İşte bu dolu dolu yaşamını şiirlerine de dökmesini bilmişti. Şiirlerinde baskıya, zulme meydan okuyordu.

CEPHE'Lİ OLANLARA ZULÜM NEYLESİN
SPB OLANLARA KURŞUN NEYLESİN
YÜRÜYORUZ PARTİ'YLE
VURUYORUZ CEPHE'YLE
KURTULUŞ KAVGADA ZAFER CEPHE'DE
UMUDUN ADI DHKP-C


DEVRİM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR !
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
gmzgvn
Aktif Üye
Aktif Üye
avatar

Kadın Mesaj Sayısı : 34
Yaş : 29
Nerden : Samsun
Kayıt tarihi : 27/02/09


Başarı Puanı Başarı Puanı:
8/8  (8/8)

MesajKonu: Geri: KAHRAMAN ALTUN   C.tesi Şub. 28, 2009 10:19 am

Hey sen!..Anarşist dedikleri.
Vahşice işkenceler görürken, dört duvar ardında.

Ve direncin Ve öfkenin Ve halkına bağlılığının
Ve onca işkenceye rağmen konuşmamanın verdiği onurla..
Ve..ve ve....!!
Bileklerinin kelepçeli olmasının verdiği cesaretle
yumruklanırken vucudun..
Dışarda konuşan medeniyet sana terörist diyorsa
vahşi diyorsa,
Biz vahşiyiz Oligarşi!
Kolla kendini...

KAHRAMAN ALTUN 1991
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
KAHRAMAN ALTUN
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Yolumuz Devrim Yolu :: Devrim Ve Sosyalizm :: Devrim Şehitleri-
Buraya geçin: