Yolumuz Devrim Yolu
Forumumuzdan daha iyi faydalanmak için ve bizlere destek olmak için lütfen üye olunuz.. 
AnasayfaPortalSSSKayıt OlGiriş yapZiyaretçi Defteri

Paylaş | 
 

 AÇILIMLAR ÜZERİNE DÜZEN POLİTİKASI , NE YAPMALI

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
FiraT_58
Admin
Admin
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 372
Yaş : 26
Nerden : İZMİR
Kayıt tarihi : 06/12/08


Başarı Puanı Başarı Puanı:
100/47  (100/47)

MesajKonu: AÇILIMLAR ÜZERİNE DÜZEN POLİTİKASI , NE YAPMALI   Cuma Ocak 16, 2009 8:06 pm

Düzen oldukça kapsamlı bir biçimde son günlerde "açılımlar" açmakla meşgul olmaktadır. Bir tutmayınca iki, iki tutmayınca üç vs habrie bir şeyleri açıp durmaktadır. Bu durum düzenin toplumsla tabanını güçlendirme ve tüm muhalif kesimleri düzene yedekleme amacı taşımaktadır.
Bunun içinde basın-yayın araçları ve de özellikle TV gibi görsel bir aracı kullanmaktadır. TRT 6 ile başlayan "Kürt açılımı" , aleviler açısından da "toplu iftar" gibi alevi-kızılbaş geleneğinde olmayan bir şeyin üretilmesi ile devam ederek, bunu da TRT aracılığyla canlı yayınlayıp ve de aynı zamanda TRT de Muharrem oruçları ile ilgili proğramlar yapılması vs ile devam ediyor.
Şimdi yakın zamanlar da olan her iki olay hakkında oldukça uzun boylu düşünmek gerekmiyor ama deşifre etmekse boyunumuzun borcu olmaktadır.
Zira durduk yerde bu "enişte öpücüğü" de ne oluyor? Anlamı nedir ? Bunun doğru tespitini yapmak lazımdır.
Sistem kriz ve sonuçlarından oldukça büyük yaralar almıştır ve de alacaktır. Düzenden hızla kopmaktadır proleter,emekçi yığınlar ile Kürtler. Beri yandan düzenin kirli çamaşırları ortalığa saçılıp pis kokular yükseldikçe , düzenin toplumsal dayanakları giderek sarsılmaktadır. Beri yandan yaklaşan seçimler ve BOP gereği sistemi ayakta tutmak ve ABD emperyalizminin çıkarları gereği yeniden yapılandırma , bu sürecin temel taşlarıdır.
Yoksa ki, aynı emperyalist kapitalistler ve onların yerli işbirlikçileri ne Kürtleri ne de Alevileri yeniden keşfetmemişlerdir. Ve de asla sevemezler. Bu yanıltıcı "enişte öpücüğü" sistemin reorganizasyonu açısından, geniş muhalif yığınların devrimci bir potaya girmesini engellemek bakımından zaruridir ve tüm bu "açılımların" kaynağı da budur.
Düzen, Kürtler ve Alevilerin potansiyel düzen dışılığını törpülemek istiyor. Onların sorunlarının sadece dil ve çeşitli kültür sorunları derekesine indirerek , mücadelelerinin amaçlarının için boşaltmak istiyor. Örneğin bunu yaparken , aynız amanda Diyanet İşleri Başkanlığına dokunmuyor,laisizmi temel almıyor, Kürtler açısından da gerçek bir özgürlük,bağımsızlık ve kaderini tayin hakkını bir yana bırakalım, PKK ve KUKM ni tasfiye için her gün yine bombalar,silahlarla operasyonlar yapıp kan döküyor.
Bu çirkin iki yüzlü politikaların teşhiri de bir o kadar önem kazanmaktadır.Onlarca ya da yüzlerce yıldır kıyım, katliam,soykırım yapacaksınız ve hiç bir şey olmamış gibi bir gün ortaya çıkıp bu türden " açılımlar " yapacaksınız. Bize de bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demek kalıyor.Ve de düzenin kirli oyununu teşhir etmek,açığa çıkarmak.
Düzen ve faşist devlet , Kürtler ve Aleviler konusundaki bu iki yüzlü çalışmalarını iki sac ayağında sürdürmektedir.Ve bunu da reform olarak sunmayı da ihmal etmeden.Yani bir yandan BOP gereği açarken, diğer yandna bunu seçim malzemesi olarak ta kullanmaktan çekinmeyerek.
Faşist rejim, önümüzdeki günlerde oldukça sıkıntılı günler geçirecektir.Düzen devrim dalgalarının öncülerini şimdiden hissederek bu anlamda , potansiyel kesimleri düzen içine sıkıştırarak, komünizm "hayaletinden" uzak durmayı hedeflemektedir.Ama bilmelidirler ki, komünizm hayaleti artık " hayalet" değil, somut bir gerçek haline gelmiştir tüm dünyada ve bu coğrafyada.Göreli sınıf müacdelesinin zayıflığına bakarak aldanmamak lazımdır.Zira daha önceki yazılarımızın pek çoğunda bir gerçeğin altını kalınca çizmiştik. Demokrasi bilinci olmayan toplumların , ani sıçrama,patlamalarla devrime yöneleceği gerçeği.Bu durum korkuların depreşmesine neden oluyor düzenin.
Düzenin her yerinde pislikler akmaktadır.Yolsuzluklar,rüşvet,artan faşist devlet terörü,giderek derinleşen ve açık biçim alan klik çatışmaları vs ile de düzen ekonomik krize bir siyasal yönetememe krizi eklemektedir.Gün geçtikçe derinleşecek yönetememe krizinin korkusu ile açıldıkça açılmak ve toplumsal dayanaklarını güçlendirmek istemektedir.
Bugüne kadar kan,göz yaşı,kıyım,katliamdan başak bir şey sunmamış faşist devlete ve onun ipini ellerinde tutan emperyalist kapitalistlere proletarya,emekçiler,kürtler ve Aleviler inanmamaktadır,inanamazlar.
Tüm proleter,emekçiler,kürtler,alevilerin sorunlarının tek gerçek çözüm yeri sosyalizmdir.Sosyalizm , tüm ezilen,sömürülen,kıyılan,yok sayılan kesimler için özgürlük ve gerçek demokrasinin adıdır. Göstermelik açılımlarla özgürlük ve sosyalizm mücadelesinin baltalanmasına izin verilemez.


YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ
KÜRTLER VE ALEVİLER "AÇILIMLAR " İLE TESLİM ALINAMAZ
YAŞASIN ÖZGÜRLÜK YAŞASIN SOSYALİZM


09.01.2009


Mahmut Halil Can

____________________________
Ya Onurlu Bir Barış Yada Görkemli Bir Direniş !
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://forumydy.yetkinforum.com
 
AÇILIMLAR ÜZERİNE DÜZEN POLİTİKASI , NE YAPMALI
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Yolumuz Devrim Yolu :: Güncel Haberler :: Politika Haberleri-
Buraya geçin: